Skip to content Skip to footer

SEO ja mobiilisõbralik lehekülg

Mobiilide ja tahvelarvutite liiklus kasvab pidevalt. See toimub kiiresti ja tänaseks on vähemalt 50% kõikidest guugeldamistest tehtud kas mobiilis või tahvelarvutis. Olukord muidugi varieerub ja oleneb sinu ettevõtte tegevusvaldkonnast. See omakorda tähendab, et juba praegu peaks sinu veebilehekülg sobima ka mobiilidele ja tahvelarvutitele.

Juba paar aastat on Google kasutanud põhimõtet mobile first, mis tähendab, et sinu lehe mobiiliversioon on tähtsam kui arvutiversioon. Selleks et kohandada veebileht mobiilisõbralikuks on kolm varianti. 

  • Paindlik ehk responsive disain

See tähendab, et sinu veebilehekülg on üles ehitatud modernselt ja tänapäevaselt, kasutades HTML5, CSS3 või Javascript’i, mis kohandab veebilehe automaatselt kliendile mugavaks, olenemata sellest, kas klient kasutab mobiili, arvutit või tahvelarvutit. Pildid, funktsionaalsus ja paigutus muutuvad vastavalt külastaja ekraani suurusele. Sinu veebilehel on lihtne navigeerida, olenemata sellest, mis vahendit guugeldamisel kasutatakse.

  • Eraldi mobiili veebilehekülg

Mobiilisõbralik veebilehekülg asub sellisel juhul alamdomeeni ehk subdomeeni all. Subdomeen – suurema domeeni alajaotis, mille eesmärk on jagada veebileht osadeks. Domeeninime ees võib olla näiteks shop, m, blog jne (blog.sinuveebileht.ee). Näiteks m.sinudomeeninimi.ee. Ehk siis kõik külastajad, kes kasutavad mobiili, suunatakse õigele subdomeenile.

  • Dünaamiline serving

See on kõige keerulisem lahendus ja tähendab, et sinu sama veebilehe URL näitab täiesti erinevat sisu ja sisu sõltub omakorda sellest, mida sinu klient kasutab – kas mobiili, arvutit või tahvelarvutit. Seda saab kombineerida ka paindliku disainiga.

Kõik kolm meetodit on SEO vaatevinklist head, kui need õigesti seadistada. Kõige tavalisem meetod, mida Google ise soovitab, on responsive disain. Üks põhjus, miks Google seda soovitab eraldi mobiililehe asemel, on see, et URL on alati sama, olenemata sellest, kust külastaja sinu veebilehele satub. Seda kasutame ka meie ise Snowball Marketing digiagentuuris ja julgeme väita, et see on kõige mõistlikum lahendus, nii ajaliselt kui rahaliselt.

Leave a comment