Skip to content Skip to footer

Kasulikud tööriistad SEO optimeerimiseks

Tänaseks on tekkinud palju erinevaid tööriistu, mille abil saad otsingumootorile optimeerimise, ehk SEO teha lihtsamaks, lõbusamaks ja efektiivsemaks. Siin esitleme oma lemmikuid, mida me ise Snowball Marketing’is kasutame.

Google Search Console

Google Search Console on tasuta tööriist, mille abil saad leida vigu, mis mõjutavad sinu märksõnade positsioone otsingumootoris. Kui Google avastab sinu veebilehel probleemi, siis saadab Google teate sinu meilile.

Sealt leiad ka informatsiooni, mis leheküljed sinu saidile lingivad. Linkide informatsioon Search Console’is ei ole täiuslik, aga indikatsiooniks ikka. Tööriistas on võimalik ka näha, milliseid märksõnu külastajad on otsinud ja kuidas sinu veebileht nendele sõnadele rängib.

Google Analytics

Hea tööriist suunduva liikluse mõõtmiseks ja hindamiseks. Google Analytics on tasuta. Google on küll viimastel aastatel piiranud andmete nähtavust, ent sellegipoolest hea ja kasulik tööriist. Üks alternatiiv Google Analytics’ile on tööriist Matomo, nii tausta kui tasulises versioonis.

Google Ads Keyword Planner

Selleks et kasutada Google Ads Keyword Planner’it, on vaja aktiivset Google Ads’i kontot. Hea tööriist, mis näitab konkreetse märksõnaga tehtud otsinguid. Alternatiivsed tööriistad on Keywordtool.io ja semrush.com, mõlemad tööriistad on tasulised.

Yoast

Yoast on WordPressi otsingumootori optimeerimise plugin. Yoast on tasuta, Yoast Premium aga tasuline.

Screaming Frog

Valikus on nii tasuta kui tasuline versioon. Screaming Frog’i eelis on kasutajasõbralik andmete esitamine. Screaming Frog võimaldab näha informatsiooni dubleeritud sisu, väljaminevate linkide ja saidi siseselt konkureerivate tiitlite ja pealkirjade kohta. Kasulik tööriist, lihtne ja loogiline.

Google PageSpeed Insights

Tasuta tööriist. Nagu nimigi ütleb, analüüsib see tööriist sinu saidi kiirust ja annab täpseid soovitusi, kuidas muuta sait kiiremaks ja paremaks, seda nii arvuti- kui mobiiliversioonis.

Ahrefs

Tasuline tööriist, tasuta prooviperiood. Sobib linkide analüüsiks ja võimaldab ka näha sinu konkurentide lingiprofiili. Multifunktsionaalne ja igati sobilik ka näiteks märksõnade analüüsiks. Uuri lisa: https://ahrefs.com/.

Leave a comment